ROŚLINY

DRZEWA:

Abies alba – jodła pospolita

Abies concolor – jodła jednobarwna

Acer ginnala – klon Ginnala

Acer negundo – klon jesionolistny

Acer platanoides – klon pospolity

Acer platanoides ‘Schwedleri’

Acer pseudoplatanus – klon jawor

Acer saccharinum – klon srebrzysty

Aesculus hippocastanum – kasztanowiec biały

Aesculus flava – kasztanowiec żółty

Ailanthus altissima – bożodrzew gruczołkowaty

Alnus glutinosa – olsza czarna

Betula papyrifera – brzoza papierowa

Betula verrucosa – brzoza brodawkowata

Betula verrucosa ‘Dalecarlica Pendula’ odm. strzępolistna zwisła

Betula verrucosa ‘Youngii’

Carpinus betulus – grab pospolity

Corylus colurna – leszczyna turecka

Crataegus monogyna – głóg jednoszyjkowy

Crataegus oxyacantha x ‘Rubra plena’– głóg dwuszyjkowy – odmiana

Eleagnus angustifolius – oliwnik wąskolistny            –

Fagus sylvatica – buk pospolity

Fagus sylvatica ‘Atropunicea’ – odm. purpurowa

Fraxinus excelsior – jesion wyniosły

Fraxinus excelsior ‘Pendula’ – odm. zwisła

Gingko biloba – miłorząb dwuklapowy

Gleditsia triacanthos – iglicznia trójcierniowa

Juglans regia – orzech włoski

Juniperus virginiana – jałowiec wirginijski

Larix decidua – modrzew pospolity

Liriodendron tulipifera – tulipanowiec amerykański

Magnolia kobus – magnolia japońska

Magnolia stellata – magnolia gwieździsta

Malus baccata – jabłoń jagodowa

Malus floribunda – jabłoń kwiecista

Malus pumila – jabłoń niska (rajska)

Malus pumila – odmiany sadownicze: Ananas Berżenicki, Antonówka półtorafuntowa, Cesarz Wilhelm, Grafsztynek, Kosztela, Kronselka, Królowa renet, Malinowa Oberlandzka

Malus x purpurea – jabłoń purpurowa

Malus sylvestris – jabłoń płonka

Morus alba – morwa biała

Phellodendron amurense – korkowiec amurski

Picea abies – świerk pospolity

Picea omorika – świerk serbski

Picea pungens – świerk kłujący

Picea pungens ‘Glauca’ – odm. sina

Pinus mugo – kosodrzewina

Pinus nigra – sosna czarna

Pinus ponderosa – sosna żółta

Pinus sylvestris – sosna pospolita

Platanus acerifolia – platan klonolistny

Populus alba – topola biała

Populus canescens – topola szara

Populus nigra ‘Italica’ – topola włoska sokora

Populus simonii – topola chińska

Populus tremula – topola osika

Prunus avium – czereśnia ptasia

Prunus cerasifera – ałycza

Prunus cerasifera ‘Pissardii’ – śliwa, odmiana Pissarda

Prunus cerasus – wiśnia pospolita

Prunus domestica subsp. domestica – śliwa domowa, węgierka

Prunus domestica italica – renkloda

Prunus domestica Syriach – mirabelka

Prunus padus – czeremcha pospolita

Prunus padus serotina – czeremcha późna

Prunus spinosa – tarnina

Pseudotsuga menziesii – daglezja zielona

Pyrus communis – grusza uprawna, odmiany: Bera, Faworytka, Paryżanka

Pyrus pyraster – grusza pospolita

Quercus robur – dąb szypułkowy

Quercus robur ‘Cupressoides’ – odm. cyprysowata

Quercus robur ‘Fastigiata’ – odm. stożkowata

Quercus rubra – dąb czerwony

Rhus typhina – sumak octowiec

Robinia pseudoacacia – robinia akacjowa

Salix alba – wierzba biała

Salix alba ‘Tristis’ – odm. płacząca

Salix caprea – wierzba iwa

Salix fragilis – wierzba krucha

Salix matsudana ‘Tortuosa’ – wierzba mandżurska

Sorbus aria – jarząb mączny

Sorbus aucuparia – jarząb pospolity

Syringa vulgaris – bez lilak

Taxus baccata – cis pospolity

Taxus media– cis pośredni

Thuja occidentalis – żywotnik zachodni

Thuja occidentalis ‘Aurescens’ – odm. złocista

Thuja occidentalis ‘Ellwangeriana’ – odm. Ellwangera

Thuja occidentalis ‘Fastigiata’ – odm. kolumnowa

Thuja plicata – żywotnik olbrzymi

Tilia cordata – lipa drobnolistna

Tilia tomentosa – lipa srebrzysta

Tilia x varsaviensis – lipa Warszawska

Tsuga canadensis – choina kanadyjska

Ulmus minor – wiąz polny

 

KRZEWY:

Berberis thunbergii – berberys Thunberga

Berberis thunbergii ‘Atropurpurea’

Buxus sempervirens – bukszpan wiecznie zielony

Chaenomeles japonica – pigwowiec japoński

Chaenomeles speciosa – pigwowiec okazały

Chaenomeles x superba – pigwowiec pośredni

Colutea arborescens – moszeniec południowy

Cornus alba – dereń biały

Cornus mas – dereń jadalny

Corylus avellana – leszczyna pospolita

Cotinus coggygria ‘Purpureus’ – perukowiec podolski purpurowy

Cotoneaster dammeri – irga Dammera

Cotoneaster horizontalis – irga pozioma

Cotoneaster lucida – irga błyszcząca

Cotoneaster melanocarpa – irga czarna

Cydonia oblonga – pigwa pospolita

Cytissus scoparius – żarnowiec miotlasty

Daphne mezereum – wawrzynek wilcze łyko

Deutzia sabra – żylistek szorstki.

Euonymus europaea – trzmielina pospolita

Forsythia intermedia – forsycja pośrednia

Hamamelis japonica – oczar japoński

Hydrangea arborescens – hortensja krzewiasta

Hydrangea macrophylla – hortensja ogrodowa

Hydrangea paniculata – hortensja bukietowa

Ilex aquifolium – ostrokrzew kolczasty

Juniperus chinensis–jałowiec chiński

Juniperus communis – jałowiec pospolity

Juniperus horizontalis – jałowiec płożący

Juniperus sabina – jałowiec sabiński

Juniperus sabina ‘Tamariscifolia’ – odm. tamaryszkowata

Juniperus squamata ‘Blue Carpet’ – jałowiec łuskowaty – odmiana

Kerria japonica – złotlin japoński

Kolkwitzia amabilis – kolkwicja chińska

Laburnum anagyroides – złotokap pospolity

Lavandula angustifolia – lawenda wąskolistna

Ligustrum vulgare – ligustr pospolity

Lycium barbarum – kolcowój szkarłatny

Mahonia aquifolia – mahonia pospolita

Paeonia suffruticosa – piwonia krzewiasta

Physocarpus opulifolius– pęcherznica kalino listna

Potentilla fruticosa – pięciornik krzewiasty

Prunus fruticosa – wiśnia karłowata

Prunus triloba – migdałek trójklapowy

Pyrracantha coccinea – ognik szkarłatny

Ribes aureum – porzeczka złota

Ribes sp. grossularia – agrest pospolity

Ribes x sp. – porzeczka biała, czarna, czerwona

Rosa alba ‘Maxima’ – róża biała

Rosa blanda – róża labradorska

Rosa canina – róża psia

Rosa centifolia ‘ Muscosa’ – róża stulistna

Rosa centfolia ‘Minor’

Rosa damascena ‘Rubrotincta’ – róża damasceńska

Rosa farreri ‘Persetosa’– róża Farrera

Rosa foetida ‘Bicolor’ – róża żółta

Rosa foetida ‘Persian Yellow’

Rosa gallica ‘Splendens’ – róża francuska

Rosa glauca – róża czerwonawa

Rosa helenae ‘Semiplena’ – róża Heleny

Rosa moschata – róża piżmowa

Rosa moyesii – róża Moyesa

Rosa multiflora – róża dzika

Rosa pendulina – róża alpejska

Rosa rubiginosa – róża rdzawa

Rosa rugosa – róża pomarszczona

Rosa rugosa ‘Adam Chodun’

Rosa rugosa ‘Hansa’

Rosa rugosa ‘Ritausma’

Rosa sericea v. chrysocarpa – róża czteropłatkowa

Rosa spinosa ‘Harrison’s Yellow’ – róża kolczasta

Rosa spinosissima v. altaica – róża gęsto kolczasta

Rosa villosa – róża jabłkowa

Rubus caesius – jeżyna popielica

Rubus idaeus – malina właściwa

Salix purpurea – wierzba purpurowa (wiklina)

Salix viminalis – wierzba wiciowa

Sambucus nigra – bez czarny

Sorbaria sorbifolia – tawlina jastrzębolistna

Spirea x arguta – tawuła wczesna

Spirea japonica – tawuła japońska

Spirea salicifolia – tawuła wierzbo listna (bawolina)

Spirea x vanhouttei – tawuła Van Houtte’a

Symphoricarpos albus v. laevigatus – śnieguliczka biała

Symphoricarpos orbiculatus – śnieguliczka koralowa

Tamarix parviflora – tamaryszek drobnolistny

Taxus baccata ‘Elegantissima’ – cis pospolity, odm. wczesna

Thuja occidentalis ‘Globosa’ – żywotnik zachodni, odm. kulista

Viburnum farreri – kalina wonna

Viburnum opulus – kalina koralowa

Vinca minor – barwinek mniejszy

Weigela florida – krzewuszka cudowna

Yucca filamentosa – juka karolińska

 

PNĄCZA:

Aristolochia durior – kokornak wielkolistny

Campsis radicans – milin amerykański

Celastrus orbiculatus – dławisz okrągłolistny

Clematis x Jackmanii – powojnik Jackmana

Clematis tangutica – powojnik tangucki

Clematis vitalba – powojnik pnący

Hedera helix – bluszcz pospolity

Lonicera x brownii – wiciokrzew Browna

Lonicera caprifoilium – wiciokrzew przewiercień

Parthenocissus quinquefolia – winobluszcz pięciolistkowy

Parthenocissus tricuspidata – winobluszcz trójklapowy

Rosa sp. ‘New Dawn’ – odm. róży czepnej

Vitis amurensis – winorośl amurska

Wisteria sinensis – glicynia chińska