INFORMACJE OGÓLNE
Muzeum gwarantuje obsługę przez fachową kadrę pedagogiczną,
materiały edukacyjne do zajęć.
♦
Muzeum proponuje naukę połączoną z zabawą.
♦
Zajęcia odbywają się zarówno w przepięknym krajobrazie muzeum, ale w miesiącach jesienno-zimowych i wczesnowiosennych na życzenie wychowawcy mogą odbywać się wyłącznie w ogrzewanych pomieszczeniach.
♦
Są to wnętrza ekspozycyjne zaopatrzone w miejsca do siedzenia dla wszystkich uczestników zajęć.
♦
Tak zorganizowana przestrzeń umożliwia interaktywne zaangażowanie uczestników zajęć.
♦
Przedszkolaki i uczniowie mają możliwość uczestnictwa w scenkach parateatralnych, posługując się kostiumami z epoki i rekwizytami.
♦
W przypadku zajęć autorskich, pod nieobecność w pracy z przyczyn losowych osoby prowadzącej, zastrzega się prawo do zmiany tematu zajęć.
Zasady zamawiania muzealnych zajęć edukacyjnych
Zgłoszenia na lekcje oraz pytania dotyczące edukacji muzealnej prosimy kierować do Działu Edukacji i Promocji:
– osobiście,
– telefonicznie: 81 53-385-13 wew. 20, 23, 18 (od poniedziałku do piątku w godz.: 7.00-15.00),
– na adres mailowy: edukacja@skansen.lublin.pl.
Zamówienie na lekcję należy zgłosić co najmniej tydzień wcześniej. Zajęcia prowadzone są tylko w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz.: 9.00-15.00.
Ostatnie wejście do muzeum na zajęcia edukacyjne nie później niż o godz.: 13.30.
Muzeum gwarantuje obsługę przez fachową kadrę pedagogiczną, materiały edukacyjne do zajęć oraz naukę przez doskonałą zabawę w przepięknym krajobrazie Muzeum.
Nauczycieli prosimy o niełączenie klas.
Zasady płatności za zajęcia edukacyjne prowadzone w Muzeum Wsi Lubelskiej (dla grup zorganizowanych odpowiadających pod względem liczebności danej klasie szkolnej zamawiającej usługę edukacyjną):
• Opłata za 1 lekcję, prelekcję, grę edukacyjną (trwającą od 45 min. do 60 min.) wynosi 15 zł/os.
• Opłata za 1 zajęcia warsztatowe trwające do 1,5 godziny i o przeciętnym zużyciu produktów, surowców i materiałów zapewnionych przez muzeum wynosi 20 zł/os.
• Opłata za 1 zajęcia warsztatowe trwające do 1,5 godziny i o dużym zużyciu produktów, surowców i materiałów zapewnionych przez muzeum wynosi 25 zł/os.