Lubelski Festiwal Wielkanocny

DSC_4902

 

Największy Festiwal Wielkanocny w woj. lubelskim przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej.

 

Niezwykle bogaty program wydarzenia obejmuje m.in. wielkanocny kiermasz produktów regionalnych i tradycyjnych, podczas którego swoje wyroby prezentowało będzie ponad 80 wystawców pochodzących z całego regionu. Do nabycia będą liczne produkty wpisane na „Listę Produktów Tradycyjnych” wytwarzane w niewielkich wytwórniach bądź domowych manufakturach charakteryzujące się wysoką jakością, m.in. wędliny, wypieki, przetwory owocowo–warzywne, produkty różane i wiele innych. Ponadto kiermaszowi towarzyszył będzie jarmark ozdób świątecznych, tj. palm, pisanek, stroików wielkanocnych. Nie zabraknie też atrakcji kulinarnych, takich jak prezentacja wyrobu deserów z czekolady i jej miejsca w tradycji świątecznej, a także prezentacja przygotowywania potraw, które zwykle goszczą na wielkanocnym stole.

 

Podczas Lubelskiego Festiwalu Wielkanocnego można będzie obejrzeć pokazy obrzędów związanych  z Wielkanocą i dowiedzieć się jak dawniej gospodynie szykowały się do świąt . W chałupie z Żukowa  zostanie zaaranżowany świąteczny wystrój wnętrza oraz będzie miał miejsce pokaz gotowania tradycyjnego wielkanocnego barszczu i wyrobu sera.

 

Ponadto Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało na dzień 20 marca, ofertę wielkanocnych warsztatów  rękodzieła ludowego.

W Niedzielę Palmową o godz. 14.00 w kościele z Matczyna zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z poświęceniem palm.

 

PROGRAM FESTIWALU

 

BILETY – 6 zł

 

Lubelski Festiwal Wielkanocny

19-20 marca (sobota-niedziela) w godzinach 9-16

 

 

Serdecznie zapraszamy!

plakat2

Tags: , , , , ,