Niedziela Palmowa

Zapraszamy do świętowania Niedzieli Palmowej w Muzeum Wsi Lubelskiej. Tego dnia poza uroczystą mszą świętą z poświęceniem palm, o godzinie 14:00, w zabytkowym kościele z Matczyna, odbędą się warsztaty zdobienia pisanek*, będzie można także obejrzeć świąteczny wystrój chałup z Żukowa i Bukowej oraz plebanii z Żeszczynki. Dodatkowo na rynku muzealnego miasteczka ze swoimi produktami pojawią się zaprzyjaźnieni wystawcy z regionu.

 

NIEDZIELA PALMOWA

w Muzeum Wsi Lubelskiej

25 marca 2018

w godz. 10:00-14:00

 

* WARSZTATY ZDOBIENIA PISANEK

1. Pisanki wydrapywanki (godz. 11:00-12:30) – Uczestnicy poznają typowe dla Lubelszczyzny wzory tego typu pisanek i samodzielnie wykonają swoje dzieła, dodatkowo usłyszą historię i informacje związane z plastyką obrzędową.

miejsce: szkoła z Bobrownik (sektor Miasteczko)

prowadzenie: Iwona Olech

2. Pisanki techniką woskową (godz. 12:30-14:00) – Podczas zajęć przedstawiona zostanie krótka historia i tradycja zdobienia jajek woskiem czyli techniką batiku. Bazując na tzw. motywach lubelskich i posługując się tradycyjnymi narzędziami uczestnicy wykonają swoje pisanki.

miejsce: szkoła z Bobrownik (sektor Miasteczko)

prowadzenie: Marzena Bury

 

Liczba miejsc ograniczona – zapisy odbywają się drogą mailową: promocja@skansen.lublin.pl

Warsztaty przeznaczone są dla uczestników powyżej 8 roku życia.

Odpłatność za udział w warsztatach wynosi 10 zł + bilet wstępu do Muzeum.

 

Wystawców zainteresowanych prezentacją wyrobów w trakcie Niedzieli Palmowej w Muzeum Wsi Lubelskiej prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00 z Działem Promocji: tel. 81.533 85 13, e-mail: promocja@skansen.lublin.pl

 

Z przyczyn od nas niezależnych, zapowiadany na 24-25 marca 2018, Festiwal Wielkanocny został odwołany.

BILETY: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł