Festyn ziołowo-miodowy – Lubelskie pachnące ziołami

festyn_ziolowy

 

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na I festyn ziołowo-miodowy Lubelskie pachnące ziołami

14 czerwca 2015 r. (niedziela)

w godzinach 10:00- 17:00

Nasi Goście będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o różnorodnym zastosowaniu ziół (w medycynie, kosmetyce i kuchni), także o ich magicznych właściwościach.

Dzieci i młodzież będą mieli okazję nie tylko do wysłuchania bajań o magii roślin oraz wykorzystywaniu ziół w domu i gospodarstwie wiejskim, ale też będą mogli sprawdzić swoją umiejętność rozpoznawania ziół.

Bogate tradycje pszczelarstwa naszego regionu przybliży Zespół Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli.

Tego dnia odbędzie się również seria wykładów popularno-naukowych skierowanych do szerszej publiczności, która pozwoli pokazać Lubelszczyznę jako polskie zagłębie zie­larskie i miodowe. Podjęte zostaną takie tematy, jak historyczne i obecne ogrody ziołowe Lublina oraz okolic, a także higiena i apteczki ziołowe w XIX wiecznym dworze polskim. Wykłady odbywać się będą w Ratuszu z Głuska w sektorze Miasteczko.

Podczas festynu swoją Uczelnię zaprezentują studenci Uniwersytetu Przyrodniczego. w Lublinie. Wezmą oni również udział w kiermaszu i na swoim stoisku sprzedawać będą m.in. w oleje ziołowe i inne ciekawe produkty.

Na kiermaszu będzie można ponadto zakupić miody z różnych pasiek, wyroby z róży, konfitury, wina, nalewki, soki, syropy, zioła, mydła oraz wyroby z lnu i lawendy.

Głodni liczyć mogą na degustację tradycyjnych specjałów kulinarnych Lubelszczyzny oferowanych m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich i innych wystawców.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników przyrody po zioła i smakołyki.