WIELKANOCNE WARSZTATY RĘKODZIEŁA LUDOWEGO 20 marca 2016

warsztaty wielkanocne 2016

 

Muzeum Wsi Lubelskiej serdecznie zaprasza wszystkich chętnych (od 7 roku życia) na wielkanocne warsztaty rękodzieła ludowego.

Spotkania warsztatowe odbędą się 20 marca (niedziela) w dwóch turach w godzinach: 10.00-11.30 oraz 12.30-14.00 w grupach liczących ok. 20 osób.

 

 

Proponowane zajęcia warsztatowe to:

 

  1. Pająk – uczestnicy warsztatów zmierzą się z samodzielnym wykonaniem tej tradycyjnej ozdoby oraz dowiedzą się czym jest pająk, kiedy i w jakich okolicznościach był wykonywany. (miejsce warsztatów – ratusz z Głuska)

 

  1. Pisanki wydrapywanki – uczestnicy poznają typowe dla Lubelszczyzny wzory tego typu pisanek i samodzielnie wykonają swoje dzieła. (miejsce warsztatów – ratusz z Głuska)

 

  1. Pisanki techniką woskową – podczas zajęć przedstawiona zostanie krótka historia i tradycja zdobienia jajek woskiem czyli techniką batiku. Bazując na tzw. motywach lubelskich i posługując się tradycyjnymi narzędziami uczestnicy wykonają swoje pisanki. (miejsce warsztatów – szkoła z Bobrownik)

 

Odpłatność za udział w warsztatach wynosi 16 zł (cena zawiera bilet wstępu na Lubelski Festiwal Wielkanocny).

Miejsce na liście uczestników zostaje zarezerwowane po dokonaniu płatności na konto Muzeum, którego numer zostanie wysłany do Państwa po wypełnieniu i przesłaniu formularza zgłoszeniowego.

 

Zapisy odbywają się drogą mailową: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy/formularz zgloszeniowy_pdf, a następnie odesłać go na adres promocja@skansen.lublin.pl

 

Rejestracja trwa do 16 marca 2016 r.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

*Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy pod numerem tel. 81 533 85 13 w godz. 9.00 – 14.00 od poniedziałku do piątku.

 

FOTORELACJA:

fot. K. Wasilczyk