SKANSEN W SIECI TEŻ DLA DZIECI
Dzień Dziecka z Muzeum

Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało z okazji Dnia Dziecka specjalny program edukacyjny dedykowany najmłodszym gościom – Skansen w sieci też dla dzieci. Jest on skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Będzie realizowany w całości w sieci na profilu społecznościowym Facebook i stronie internetowej Muzeum w dniu 1 czerwca 2020 r.

Program Skansen w sieci też dla dzieci będzie obejmował trzy elementy:

1.Filmy o Muzeum zamieszczane na profilu Facebook Muzeum od godz. 8.00 do godz. 20.00. Dzięki tym krótkim animacjom dzieci dowiedzą się co to jest muzeum i odwiedzą mieszkającą w wiejskiej chałupie rodzinę Tkaczyków. Nie zabraknie także opowieści o zabawkach. Dzieci będą mogły odwiedzić pracującego w kuźni kowala. A na dobranoc obejrzą z nami wieczorynkę pt. „Kurza nóżka”.

W programie pojawią się następujące filmy:

  •  „Co to jest Muzeum?”
  • „Rodzina” – codzienność w chałupie wiejskiej
  • „Zabawki” – tradycyjne zabawki drewniane
  • „Lalka” – film warsztatowy z wykonania lalek motanek
  • „Kowal” – praca wiejskiego kowala
  • „Kurza nóżka” – wieczorynka, teatrzyk cieni.

 

2. Na stronie internetowej opublikowane będą materiały edukacyjne (do pobrania przez rodziców w formacie PDF) oparte na publikacjach źródłowych z okresu przedwojennego w formie m.in. rebusów i zagadek.

3. Konkurs plastyczny: „Dawne prace i zajęcia na przedwojennej wsi i w miasteczku” skierowany do rodzin z dziećmi, ogłoszony 19 maja. Prace można zostawiać w recepcji Muzeum (wraz z wypełnionym oświadczeniem) lub przesyłać na nasz adres pocztą do 31 maja (niedziela). Oświadczenie można pobrać w formie elektronicznej ze strony lub w formie drukowanej w recepcji. Wyniki konkursu zostaną podane 1 czerwca.