FESTYN ZIOŁOWO-MIODOWY
9 lipca 2017 – fotorelacja

 

Festyn ziołowo-miodowy to wydarzenie promujące zastosowanie ziół w tradycyjnej medycynie, kosmetyce i kuchni oraz prezentujące bogate tradycje pszczelarskie naszego regionu. Wydarzenie połączone jest z kiermaszem miodów, produktów zielarskich i rękodzieła, a także z zabawami edukacyjnymi. Będzie to niezwykła okazja do zwiedzenia Skansenu pod kątem ogrodów kwiatowo-ziołowych przy chałupach wiejskich, dworze ziemiańskim oraz plebanii.

Dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu rozpoznawania roślin w ogrodzie ziołowym i  do udziału w konkursie na najpiękniejszy wianek ziołowy oraz konkursu plastycznego „Kwiaty jadalne”.

 

Na kiermaszu będzie można zakupić miody z różnych pasiek oraz wyroby z róży, nalewki, konfitury, soki, syropy, przyprawy i świeże zioła oraz mydła i wyroby z  lawendy. Będą też wyroby  rękodzieła z tkanin naturalnych. Głodni liczyć mogą na degustację specjałów tradycyjnych produktów kulinarnych Lubelszczyzny i pieczywa.

 

Zaprezentują się m.in. firmy: soki z Bio-Grim Wojciechów, Manufaktura Różana, Skarby Natury, Pasieka Janik z Pszczelej Woli, piekarnia Pęzioł i prywatni producenci.

 

Ponadto w ramach wakacyjnego cyklu „Jak to się dawniej robiło”, będzie można zobaczyć:

 – pokaz kręcenia powrozów (zagroda z Teodorówki) – 12:00-16:00

 – wprowadzenie do pisania ikon (cerkiew z Tarnoszyna) – 12:30-16:30

 

Bilety: 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy, 30 zł/rodzinny (z Kartą Dużej Rodziny)

 

 

FESTYN ZIOŁOWO-MIODOWY

„Lubelskie pachnące ziołami”

9 lipca 2017 r.

10:00-16:00