FESTIWAL WIELKANOCNY
8-9 kwietnia 2017/fotorelacja

 

W dniach 8-9 kwietnia 2017 r. na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się doroczny Festiwal Wielkanocny Produktów Regionalnych i Tradycyjnych. Organizatorami Festiwalu są: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej.

 

W tegorocznym Festiwalu będzie uczestniczyło wielu wystawców pochodzących z terenu województwa lubelskiego. Festiwal Wielkanocny, to szansa, aby zaopatrzyć się zarówno w wyroby rękodzieła ludowego, potrawy jak i produkty żywnościowe tradycyjnie królujące na wielkanocnych stołach. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, m.in.: wyrabianie czekoladowych figurek połączone z ich degustacją, wspólne gotowanie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego oraz przygotowywanie tradycyjnego, świątecznego żuru. Podczas Festiwalu swoje produkty prezentować będą rodzimi wytwórcy, którzy chętnie opowiedzą o tajnikach przygotowań świątecznych ozdób czy specjałów. Ponadto 9 kwietnia, w zabytkowym kościele z Matczyna o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z poświęceniem palm, również na ten dzień Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało warsztaty rękodzieła ludowego związanego z obrzędowością świąt Wielkiej Nocy.

 

Festiwal odbędzie się w następujących godzinach:

8 kwietnia (sobota) 11.00-17.00

9 kwietnia (niedziela) 9.00-17.00

 

Bilet wstępu – 6 zł

 

 

Zgłoszenia udziału wystawców w Festiwalu Wielkanocnym Produktów Regionalnych i Tradycyjnych prosimy przesyłać na załączonym formularzu w terminie do dnia 28 marca br., drogą elektroniczną na adres: rafal.serej@lubelskie.pl lub pocztą: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Rolnictwa i Środowiska, ul. Grottgera 4, 20-029 Lublin.

 

Szczegółowych informacji o udziale w Festiwalu udzielają pracownicy Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego p. Rafał Serej oraz p. Piotr Banak pod nr tel. 81 44 16 538, 81 44 16 568.

 

 

FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY

 

FOTORELACJA:

fot. K. Wasilczyk