EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA
nabór zgłoszeń

Muzeum Wsi Lubelskiej, będące wojewódzkim koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa, zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznej odsłonie święta zabytków, które odbędzie się w dniach 8-9 i 15-16 września. Pragniemy przypomnieć, że w  ubiegłorocznej edycji EDD w woj. lubelskim odbyło się niemalże 80 wydarzeń, w których udział wzięło ponad 12 tysięcy osób!

Tegoroczna 26. odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa będzie przebiegała pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Temat ten, związany z jubileuszem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pozwoli ukazać dorobek długotrwałego procesu dziejowego, w który zaangażowało się wiele wybitnych postaci i całe zastępy zwykłych Polaków. Tegoroczne obchody EDD będą szansą do odczytania w zabytkach – niemych świadkach historii – kolei losów tych ludzi i ich spuścizny oraz pomogą uzmysłowić fakt jak wiele obiektów ma związek z procesem odzyskiwania wolności i suwerenności. Ta edycja to również szansa na zbudowanie wspólnoty, lekcję patriotyzmu i pokazanie złożonych, wielokulturowych dziejów naszego kraju. Pokazanie i zrozumienie różnorodnego dziedzictwa w kontekście historycznym i społecznym, to lepsze zrozumienie społeczeństwa, w którym żyjemy.

Nawiązując do powyższego zachęcamy wszystkich z Państwa do odkrywania i interpretowania tegorocznego hasła w swój własny, indywidualny i niepowtarzalny sposób.

Ufamy, że również w tym roku nasze zaproszenie spotka się z Państwa pozytywnym przyjęciem, które zaowocuje wartościowymi i niezapomnianymi wydarzeniami skupiającymi wokół pasjonatów, jak i całe lokalne społeczności.

Aby włączyć się w obchody EDD 2018 wystarczy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia zawierającą informacje o wydarzeniu. Będą one podstawą do późniejszej bezpłatnej publikacji zapowiedzi wydarzeń na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa (www.edd.nid.pl) i na stronie internetowej Muzeum Wsi Lubelskiej (www.skansen.lublin.pl). Prosimy również o dołączenie przynajmniej 1 zdjęcia dotyczącego wydarzenia lub związanego z nim tematycznie wraz z oświadczeniem autora o zgodzie na wykorzystanie fotografii, które pozwoli nam promować wydarzenie w mediach.

 

W ramach włączenia się w obchody EDD 2018 organizatorzy wydarzeń otrzymają bezpłatne materiały promocyjne: plakaty, ulotki i inne.

Do pobrania:

Karta zgłoszenia EDD 2018 LUBELSKIE (doc)

Karta zgłoszenia EDD 2018 LUBELSKIE (pdf)

Na propozycje wydarzeń organizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 czekamy do 30 czerwca 2018 r.

Prosimy o nadsyłanie zgłoszenie na adres: edd@skansen.lublin.pl

 

Więcej informacji o inicjatywie znajdą Państwo pod poniższymi linkami:

www.skansen.lublin.pl/pl/europejskie-dni-dziedzictwa

www.edd.nid.pl