EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA
nabór rozpoczęty

Muzeum Wsi Lubelskiej będące wojewódzkim koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznej odsłonie święta zabytków. Pragniemy przypomnieć, że w  ubiegłorocznej edycji EDD w woj. lubelskim odbyło się niemalże 80 wydarzeń, w których udział wzięło ponad 10 tysięcy osób!

 

W dniach 9-10 i 16-17 września 2017 r. w naszym regionie, podobnie jak w innych zakątkach Polski i krajach Unii Europejskiej, świętować będziemy Europejskie Dni Dziedzictwa, których tradycja sięga lat 90-tych.

 

Tegoroczna 25 odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa będzie przebiegała pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Poprzez tak sformułowany temat pokażemy krajobraz, jako zapis działalności pokoleń naszych przodków. Różne historie i tradycje, z których przez wieki tkany jest krajobraz kulturowy wiążący to, co ludzkie

z naturalnym środowiskiem przyrodniczym. Odczytamy jego wielowarstwowe treści przekazywane przez jego poszczególne składniki, a także ich wzajemne relacje.

Zachęcamy do odkrywania hasła w swój własny indywidualny i niepowtarzalny sposób oraz szukania wokół siebie inspiracji do jego interpretacji.

 

Ufamy, że również w tym roku nasze zaproszenie spotka się z Państwa pozytywnym przyjęciem, które zaowocuje wartościowymi i niezapomnianymi wydarzeniami skupiającymi wokół pasjonatów, jak i całe lokalne społeczności.

 

Aby włączyć się w obchody EDD 2017 wystarczy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia zawierającą informacje

o wydarzeniu. Będą one podstawą do późniejszej bezpłatnej publikacji zapowiedzi wydarzeń na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa (http://edd.nid.pl/) i na stronie internetowej Muzeum Wsi Lubelskiej (www.skansen.lublin.pl). Prosimy również o dołączenie przynajmniej 1 zdjęcia dotyczącego wydarzenia lub związanego z nim tematycznie wraz z oświadczeniem autora o zgodzie na wykorzystanie fotografii, które pozwoli nam promować wydarzenie w mediach.

 

W ramach włączenia się w obchody EDD 2017 organizatorzy wydarzeń otrzymają bezpłatne materiały promocyjne: plakaty, ulotki i inne.

 

Na propozycje wydarzeń organizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2017 czekamy do 30 czerwca 2017 r.

Prosimy o nadsyłanie zgłoszenie na adres: edd@skansen.lublin.pl

 

Więcej informacji o inicjatywie znajdą Państwo pod poniższymi linkami:

http://skansen.lublin.pl/pl/europejskie-dni-dziedzictwa/

http://edd.nid.pl/