BUDUJEMY LUBLIN
3 grudnia 2017

Dzieci z rodzicami, młodzież, słowem wszystkie pokolenia Lublinian zapraszamy w niedzielę 3 grudnia w godz. 12.00-14.30 do gry-zabawy Budujemy Lublin w ratuszu z Głuska w miasteczku Muzeum Wsi Lubelskiej.

W programie 30 zagadek dotyczących rozwoju cywilizacyjnego miejsca, na którym zbudowano Lublin i z życia codziennego Miasta. Wiele z nich to sceniczne instalacje umożliwiające pełne wyobrażenie uczestnikom gry sytuacji historycznych, a nawet pradziejowych.

Dla dzieci przygotowaliśmy rekwizyty i elementy kostiumów z epoki. To oczywiście zaproszenie do odgrywania ról – będziemy wspólnie budować scenki z epoki. By łatwiej i przyjemniej rozwiązywało się zagadki, niektóre z nich kustosz przedstawi w formie narracyjnych wierszy napisanych specjalnie dla najmłodszych Lublinian.

Spotkanie poprowadzą Grzegorz Miliszkiewicz i Halina Stachyra – w ubiorach z epoki. Sala w której rozegramy nasz pojedynek z historią życia codziennego jest ogrzewana i posiada miejsca siedzące. Możemy więc grać albo kibicować.

 

*Obowiązują bilety wstępu do Muzeum.  

 

Poniżej fotoreportaż ze spotkań na grze Budujemy Lublin.