POTAŃCÓWKA ODWOŁANA Z UWAGI NA PROGNOZOWANY DESZCZ
30 lipca 2022

Szanowni Państwo,

potańcówka planowana na najbliższą sobotę została odwołana, z uwagi na prognozowane ciągłe opady deszczu. Mając na uwadze bezpieczeństwo potencjalnych uczestników zdecydowaliśmy się odwołać to plenerowe wydarzenie. Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży otrzymają zwrot pieniędzy. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.

 

W sobotni wieczór, 30 lipca w godz. 19:00-24:00, w roztoczańskiej części Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Wiejska potańcówka.

Podczas tej wyjątkowej zabawy pod gwiazdami będzie można posłuchać brzmień w wykonaniu kapel grających dawne wiejskie melodie, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a przede wszystkim potańczyć.

Do tańca przygrywać będą Kapela Butrynów oraz Kapela Bornego. Artyści swoim muzykowaniem prawdziwie przeniosą  nas w czasie. Usłyszymy oczywiście skrzypce, basy oraz bęben obręczowy, ale także dźwięk suki biłgorajskiej. Ich instrumenty, sposób grania i repertuar to kontynuacja dawnych brzmień. To nie muzyka, którą ogół dzisiejszego społeczeństwa zwykł nazwać ludową, lecz prawdziwie archaiczne dźwięki – muzyka źródeł zbierana od dawnych muzykantów, której od tych dawnych grajków oni się uczyli. Dokładnie taka, jaką 80 czy 100 lat temu słyszały zapewne ściany roztoczańskich zagród, w pobliżu których będziemy się bawili. Tego wieczora można nauczymy  się także zabaw i tańców, wykonywanych przez uczestników dawnych wiejskich potańcówek.

Tradycyjną atrakcją będzie zabawa fantowa, dedykowana  Fundacji Pod Damaszkiem. A ponieważ każdy los wygrywa nikt z uczestników loterii nie odejdzie z pustymi rękoma!

BILETY: 

20 zł/ normalny, 10 zł/ ulgowy

Wejście na teren Muzeum będzie możliwe od godz. 18:30 do 22:00 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Potańcówka odwołana. Osoby, które zakupiły bilety w przedsprzedaży otrzymają zwrot pieniędzy. Przepraszamy!