POTAŃCÓWKA W SKANSENIE
2 lipca 2022

W sobotni wieczór, 2 lipca w godz. 19:00-24:00, w roztoczańskiej części Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Potańcówka w skansenie.

Podczas tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem będzie można posłuchać przedwojennych piosenek i melodii, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także pouczyć się klasycznych tańców takich jak fokstrot czy tango.

Potańcówka w skansenie jest swoistym muzycznym wehikułem czasu przenoszącym uczestników do lat międzywojennych, gdzie podczas zabaw tanecznych kwitło życie towarzyskie. Tego wieczoru do tańców przygrywać będzie Maciejowa Kapela, której muzyka jest gwarancją niezapomnianej zabawy. W repertuarze Kapeli znajdują się przede wszystkim szlagiery miejskiego folkloru z dwudziestolecia międzywojennego. W trakcie występów nie tylko piosenkami, ale również gwarą i sposobem bycia Maciejowa Kapela przenosi nas na ulice przedwojennego miasteczka, na którym rozbrzmiewają tanga, ballady i fokstroty. Na występach Kapeli nie brak wyrafinowanego żartu oraz zabawnych scenek.

Ponadto Goście, którzy przybędą na zabawę będą mieli szansę wesprzeć działalność Fundacji Pod Damaszkiem i z pewnością nie odejdą z pustymi rękoma.

Podczas Potańcówki czynna będzie karczma proponująca orzeźwiające napoje oraz różne przysmaki.

 

 

BILETY: 

20 zł/ normalny, 10 zł/ ulgowy

 

Wejście na teren Muzeum będzie możliwe od godz. 18:30 do 22:00

lub do wyczerpania limitu miejsc.