Potańcówka w Noc Kultury 2016 (ul. Kowalska)

 

www_noc kultury

 

Zabawa taneczna – w tym roku wyjątkowo w części Starego Miasta, na ul. Kowalskiej.

W nocy 4/5 czerwca 2016 roku będziemy gościć w centrum Starego Miasta w Lublinie podczas Nocy Kultury. W tę wyjątkową, czerwcową noc ul. Kowalska zyska klimat retro, m.in. dzięki Muzeum Wsi Lubelskiej.

 

ULICA KOWALSKA W RETRO STYLU

„Tam czeka na uczestników wyjątkowa podróż w czasie. Dziś, pomimo przepięknej architektury, rzadko odwiedza się ul. Kowalską, dlatego w Noc Kultury zostanie przywołana jej dawna świetność. To miejsce zdecydowanie trzeba będzie uwzględnić na swojej trasie. Artystki z Niezależnej Grupy Projektowej Piękno Panie, Stowarzyszenie Miłośników Motocykli Dawnych “Partyzant” oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie sprawią, że na ul. Kowalskiej poczujemy się jak w latach 20/30. Specjalnie wystylizowana przestrzeń (zmiany szyldów, odpowiednie oświetlenie, aranżacja witryn sklepowych, zabytkowe samochody) stanie się klimatycznym tłem m.in. dla retro potańcówki i fotograficznego atelier. Szczególną atrakcją będzie 100 letnia zabytkowa wiktoriańska karuzela, która przeleżała ponad 50 lat w stodole. Odrestaurowana przez Tomasza Siemińskiego, zagrała w filmie Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko”, jeździł na niej ambasador, a w czerwcu zakręci się specjalnie dla mieszkańców Lublina.
O wprowadzenie gości w nastrój retro potańcówki zadba Teatr Muzyczny w Lublinie prezentując koncert “Uliczkę znam w Lublinie…”, następnie w klimacie z tamtych lat zagra The Mark Shepherd Swing Quartet.
Spróbujemy szczęścia w tomboli – loterii fantowej, w której nagrodą będzie między innymi udział w stylizowanej sesji w Warsztacie Fotograficznym u Romana Krawczenki.
Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej zaprezentuje Swing City – fragmenty spektaklu, które doskonale oddają atmosferę lat dwudziestych. Nie zabraknie też improwizatorów. O dobrą zabawę na naszej retro uliczce zadba ferajna z Innymi Słowy Teatr Impro.”

/www.nockultury.pl/

 

noc_kultury_lublin

 

Tags: , ,