OPOWIEŚCI MIASTECZKOWEJ PIWIARNI
4 lutego 2018

Rok 2018 to setna rocznica odzyskania Niepodległości. W niedzielę, 4 lutego w godz. 12.00-14.30 Grzegorz Miliszkiewicz i Halina Stachyra zapraszają do miasteczkowej piwiarni. Naszym Gościom zaprezentujemy zabytki świadczące o roli państwowości w II Rzeczypospolitej oraz znaczeniu dochodów z monopolów dla budżetu II Rzeczypospolitej. Jak zwykle będą quizy o tamtych czasach, zabawa z wykorzystaniem zabytków i rekwizytów.

Następnie udamy się na wędrówkę po sklepach i lokalach gastronomicznych z lat 30. XX w. eksponowanych w muzealnym miasteczku. Uwagę Naszych Gości skupimy na estetyce towaru i opakowań z dwudziestolecia Polski Odrodzonej. Poznamy zabytki poświadczające wówczas zjawisko, które i dziś określamy terminem „patriotyzm gospodarczy”. W sklepie żelaznym i na lubelskiej rampie kolejowej, zaaranżowanej na wystawie „Budujemy Lublin”, kolejne zagadki i zabawy, także z myślą o dzieciach i młodzieży.

Ekspozycja sali bufetowej jest ogrzewana i posiada miejsca siedzące. Będziemy wszak w piwiarni Adama i Edwarda Jaworskich z Siedliszcza z wystrojem wnętrza na 1938 rok. Formuła „Opowieści miasteczkowej piwiarni” jest taka, że mogą Państwo być na spotkaniu przez cały czas lub realizować własne potrzeby.

 

 

*obowiązują bilety wstępu do Muzeum

 

 

 

OPOWIEŚCI MIASTECZKOWEJ PIWIARNI

4 lutego 2018

godz. 12:00-14:30