NOC ŚW. JANA w skansenie
22 czerwca 2019-fotorelacja

Noc św. Jana w skansenie odbędzie się w sobotę 22 czerwca 2019 r. w godz. od 18:00 do 24:00 w Muzeum Wsi  Lubelskiej w malowniczym sektorze Powiśle. Jest to wydarzenie kulturalne o charakterze edukacyjnym z udziałem zespołu obrzędowego, kapeli, a także wykonawców prowadzących warsztaty edukacyjne.

W programie wydarzenia przewidziano przedstawienie obrzędowe w wykonaniu zespołu obrzędowego z Hańska, korowód i puszczanie wianków na wodzie oraz zabawę przy ognisku sobótkowym przy dźwiękach kapeli ludowej. Ponadto, równolegle z trwającym obrzędem wykonawcy prowadzący warsztaty edukacyjne zapoznają publiczność z tematyką ziół i ich właściwościami, baśniami i legendami o cudownym kwiecie paproci, symboliką wody i ognia oraz zaprezentują sposoby wicia wianków. Dla dzieci zorganizowany zostanie konkurs z nagrodami na poszukiwanie kwiatu paproci, a dla dorosłej publiczności na najpiękniejszy wianek.

 

 

W PROGRAMIE:

 

18:00-21:00

baśnie i legendy o kwiecie paproci, pokaz wicia wianków, symbolika ognia i wody, zioła i ich właściwości, pląsy przy dawnej muzyce

19:00-20:00

przedstawienie obrzędowe „WILIJA ŚW. JANA” korowód i puszczanie wianków

20:30-21:00

konkursy dla dzieci i dorosłych

21:00-24:00

zabawa przy ognisku sobótkowym i muzyce ludowej

 

 

WSTĘP WOLNY               

Wejście na wydarzenie bramą od ul. Agronomicznej.

 

Organizatorem Nocy św. Jana w skansenie jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

 

FOTORELACJA (fot. K. Wasilczyk):