FERIE ZIMOWE 2021
W MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe 2021, z tej racji przygotowaliśmy dla najmłodszych zwiedzających i ich rodziców wyjątkową, zupełnie nową ofertę na czas wolnych od nauki dni.

Proponujemy dwa różnorodne sposoby zwiedzania Muzeum, pierwszy – to ścieżka ornitologiczna, po której poprowadzi nas drukowany Przewodnik dostępny dla każdego w recepcji. Wyznaczona ścieżka wiedzie m.in. wiejskimi drogami Muzeum. Wytyczona została z myślą o osobach pragnących poznać towarzyszące człowiekowi pospolite gatunki ptaków. Ścieżka zapewnia możliwość obserwacji ptaków przyzwyczajonych do obecności człowieka, czyli mniej płochliwych i pozwalających się obserwować z mniejszej, niż gdzie indziej odległości. W nauce rozpoznawania gatunków pomocne będą zamieszczone w Przewodniku po ścieżce ornitologicznej krótkie ich opisy, ilustrowane fotografiami autorstwa lubelskich miłośników ptaków. Wędrówkę ułatwią zamieszczona mapa wraz z opisem trasy.

Na zwiedzanie ścieżki należy zarezerwować ok. 2 godziny.

Drugą propozycją jest Rymownik – rodzaj gry terenowej, pełni on funkcję alternatywy do tradycyjnego zwiedzania. Poprowadzi zwiedzających rzadziej uczęszczaną, za to malowniczą trasą, w te nieco odleglejsze zakątki naszego Muzeum. Oprócz odnalezienia wytyczonej ścieżki w terenie, trzeba będzie także odgadnąć słowa w tekście – „do rymu”. Słowa te w rozwiązaniu utworzą hasło.

Przewidywany czas wędrówki to ok. 70 minut.

 

Zarówno Przewodnik po ścieżce ornitologicznej, jak i Rymownik będą dostępne dla zwiedzających w recepcji Muzeum.

 

Zapraszamy!

 

 

BILETY WSTĘPU: 12 zł (normalny), 6 zł (ulgowy).