ZWIERZAKI Z ZAGRODY
Targi Lublin 17-18 listopada

W dniach 17-18 listopada 2018 Targi Lublin na chwilę zamienią się w zagrodę, w której gościć będą różnorodne zwierzęta gospodarskie. Kucyki, króliki, konie, rozbrykane koziołki, niesforne kury i osiołek wystąpią na nietypowej Rewii ZWIERZAKI Z ZAGRODY. W trakcie wydarzenia wystąpią gościnnie także pupile z Muzeum Wsi Lubelskiej.

Na Rewię, prosto z Muzeum Wsi Lubelskiej przyjadą: towarzyska krowa Mućka, łagodna i spokojna klacz Grusza, przyjazny kucyk i ciekawskie kozy. Na skansenowym stoisku przewidziano gry i quizy dla dzieci dotyczące zwierząt zamieszkujących Muzeum. Ponadto będzie się można dowiedzieć jakie wydarzenia czekają na odwiedzających w przyszłym sezonie.

Podczas wydarzenia odbędzie się również I Klubowa Wystawa Królików Nowozelandzkich oraz innych ras, którą organizuje Polski Klub Królików Nowozelandzkich. Organizatorzy zaplanowali również pokazy edukacyjne, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo opiekować się zwierzętami, nie tylko w gospodarstwie. Będzie można także wspomóc zaprzyjaźnione schroniska dla zwierząt.

Coś wyjątkowego znajdą też dla siebie sympatycy muzyki tradycyjnej. Śmiałkowie, będą mogli sprawdzić się w zawodach w dojeniu sztucznej krowy, a na najmłodszych czekać będzie specjalna strefa zabaw i trampolina. Na wydarzeniu na pewno nie zabraknie też swojskiego jadła, które zachwyci nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Program rewii ZWIERZAKI Z ZAGRODY

 

Nasze zwierzęta: