ŻNIWA KONOPNE
24 września 2023
FOTOGALERIA

W niedzielę 24 września o godzinie 14:00 zapraszamy na wydarzenie ,,Żniwa konopne” podczas, którego realizowany będzie pokaz zbioru konopi połączony z komentarzem specjalisty w dziedzinie uprawy. Odbędą się wykłady o tematyce dotyczącej  zdrowotnych właściwości tych roślin, ich wykorzystaniu w różnych dziecinach życia oraz ich ekologicznej uprawy.

Wydarzenie zostało objęte patronatem merytorycznym Polskie Stowarzyszenie Producentów i Przetwórców Konopi

 

Harmonogram wydarzenia:

14.00 – 15.00 – pokaz zbioru konopi opatrzony komentarzem specjalisty z Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Przetwórców Konopi  (pole z konopiami przy zagrodzie z Żabna w sektorze Wyżyna Lubelska).

15.00 – 16.00 – wykład „Dlaczego ważne jest aby używać konopi w  codziennej diecie” – Jolanta Różycka (Szkoła z Bobrownik w sektorze Miasteczko).

16.00 – 17.00 – wykład „Konopie jako roślina przemysłowa” – Maciej Pawłowski (Szkoła z Bobrownik w sektorze Miasteczko).

17.00 – 18.00 – wykład ,,Ekologiczne uprawy konopi z efektywnymi mikroorganizmami” – Nicole Grospierre – Słomińska (Szkoła z Bobrownik w sektorze Miasteczko).

 

Podczas wydarzenia obok Spichlerza z Piotrowic (sektor dworski) swoje stoisko będzie prezentowało Polskie Stowarzyszenie Producentów i Przetwórców Konopi.

 

Bilety 25 zł normalny/15 zł ulgowy