XXIV Lubelskie Święto Chleba
4 września 2022

W niedzielę 4 września 2022 r., w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się XXIV Lubelskie Święto Chleba. Wydarzenie to, to  doskonała okazja do spotkania rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa z Lubelszczyzny z konsumentami. Ideą święta jest uczczenie chleba, który jest symbolem szacunku do ciężkiej pracy, dostatku jak i gościnności. Podczas wspólnego świętowania nie zabraknie tradycyjnych wypieków czy produktów regionalnych, zabaw i konkursów.

Tegoroczna edycja Lubelskiego Święta Chleba będzie odbywała się pod hasłem: „Wpływ dobrego jedzenia na jakość widzenia”. W trakcie trwania imprezy będzie można również  zbadać wzrok, zasięgnąć porad wykwalifikowanych optyków  na temat doboru okularów oraz wziąć udział w konsultacjach na temat tego, jaka żywność ma wpływ na jakość naszego wzroku. Nie zabraknie również muzyki ludowej, która będzie rozbrzmiewać ze sceny  przy miasteczkowym rynku.

Ponadto tego dnia w Muzeum Wsi Lubelskiej, w chałupie z Żukowa (sektor Wyżyna Lubelska) w godz. 10:00-13:00 odbędzie się pokaz wypieku podpłomyków. Natomiast o godz. 13:30 zaprosimy na ich degustację.

 

Szczegółowy program  znajduje się poniżej na plakacie wydarzenia.

 

Bilety wstępu: 20 zł (normalny); 10 zł (ulgowy)

 

Wydarzenie finansowane jest przez Województwo Lubelskie – „Lubelskie Smakuj Życie” oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.