„WOKÓŁ ŻYDOWSKIEGO STOŁU”
spotkanie w ramach Festiwalu Lublin Smaków
5 listopada 2022

BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

W sobotę 5 listopada 2022 r., w godz. 12:00-13:30 zapraszamy do naszego Muzeum na spotkanie p.t. „Wokół żydowskiego stołu”.

Wydarzenie odbędzie się w domu Libhaberów z Siedliszcza w miasteczkowej części Muzeum Wsi Lubelskiej w ramach Festiwalu Lublin Smaków. 

Wokół żydowskiego stołu” to opowieść o kuchni żydowskiej podporządkowanej zasadom koszerności, jej wymiarze symbolicznym, nierozerwalnie związanym z wiarą.

Opowieść będzie połączona z pokazem wypieku i degustacją tradycyjnych cebularzy, które wywodzą się z domowej kuchni żydowskiej.

 

Wstęp do Muzeum, jak i uczestnictwo w wydarzeniu są bezpłatne dla osób wcześniej zapisanych.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna, pod nr: 81 533 85 13 wewn. 21

Spotkanie dla osób od 16 r.ż.

 

Festiwal Lublin Smaków to ukłon w stronę tradycji kulinarnych miasta, które można odkrywać na dwa sposoby: kosztując tradycyjnych potraw lub dań nowoczesnych inspirowanych dawnymi przepisami, a także uczestnicząc w spotkaniach, pokazach i warsztatach kulinarnych.

Lublin i region słyną z doskonałych miodów, ziół, ryb słodkowodnych, dziczyzny i warzyw okopowych. Wschód Polski to także kasza gryczana i chmiel.

Bohaterką pierwszej edycji Festiwalu Lublin Smaków jest cebula. Warzywo na pozór zwykłe, a w rzeczy samej determinujące prawdziwe doznania smakowe. Dodaje słodkiego posmaku lub pikanterii – w zależności od sposobu przygotowania. Lubelska kuchnia czerpie garściami z aromatycznych cech cebuli. Można ją znaleźć w zupach i sałatkach, w akompaniamencie mięs i ryb, ale przede wszystkim w tradycyjnym lubelskim cebularzu.

 

Więcej szczegółów dotyczących Festiwalu na stronie:

https://miastoinspiracji.lublin.eu/lublin-smakow/o-festiwalu