WARSZTATY WIELKANOCNE
9 kwietnia 2017 r.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych (od 8 roku życia) na warsztaty rękodzieła ludowego związanego z obrzędowością świąt Wielkiej Nocy. Warsztaty będą organizowane w ramach Festiwalu Wielkanocnego Produktów regionalnych i Tradycyjnych.

 

Spotkania warsztatowe odbędą się 9 kwietnia (niedziela) w budynku szkoły z Bobrownik.

 

Proponowane zajęcia warsztatowe to:

 

  1. Wyrób kwiatów z bibuły (godz. 9.00-10.00) – uczestnicy poznają różne techniki wykonania kwiatów z papieru i zmierzą się z samodzielnym wykonaniem tych tradycyjnych ozdób.
  2. Pisanki wydrapywanki (godz. 10.30-11.30) – uczestnicy poznają typowe dla Lubelszczyzny wzory tego typu pisanek i samodzielnie wykonają swoje dzieła, dodatkowo usłyszą historię i informacje związane z plastyką obrzędową.
  1. Pisanki techniką woskową (godz.12.30-14.00) – podczas zajęć przedstawiona zostanie krótka historia i tradycja zdobienia jajek woskiem czyli techniką batiku. Bazując na tzw. motywach lubelskich i posługując się tradycyjnymi narzędziami uczestnicy wykonają swoje pisanki. 

 

Odpłatność za udział w warsztatach wynosi 16 zł (cena zawiera bilet wstępu na Festiwal Wielkanocny Produktów Regionalnych i Tradycyjnych).

Miejsce na liście uczestników zostaje zarezerwowane po dokonaniu płatności na konto Muzeum, którego numer zostanie wysłany do Państwa po wypełnieniu i przesłaniu formularza zgłoszeniowego.

 

Zapisy odbywają się drogą mailową:

należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie odesłać go na adres promocja@skansen.lublin.pl

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

*Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy pod numerem tel. 81 533 85 13 wew. 21 w godz. 9.00 – 14.00 od poniedziałku do piątku.