TRZECIA ATRAKCJA LUBLINA
wg serwisu TripAdvisor®

Jest nam miło poinformować, że Muzeum Wsi Lubelskiej zostało uznane przez serwis turystyczny TripAdvisor® za trzecią największą atrakcję Lublina ustępującą miejsca jedynie Państwowemu Muzeum na Majdanku i urokom Starego Miasta. Ponadto Muzeum oznaczono Certyfikatem jakości, który jest przyznawany obiektom zakwaterowania, atrakcjom i restauracjom, które stale otrzymują niezwykle pochlebne recenzje.

TripAdvisor®, to największy na świecie serwis turystyczny, który tworzy 44 mln użytkowników i jest odwiedzany przez 60 mln osób w ciągu miesiąca. Muzeum Wsi Lubelskiej otrzymało we wspomnianym serwisie 158 recenzji w tym wiele „doskonałych”.

Internauci piszą o Muzeum, m.in.:

Miejsce godne zwiedzania. Dobrze, że jest takie miejsce, gdzie tak dba się o naszą historię. W tym miejscu odżyły piękne wspomnienia. Gorąco polecam każdemu bez względu na miejsce zamieszkania. Zapewne wrócę tu niebawem z rodziną.

Doskonałe miejsce na relaks! W środku miasta można poczuć się jak na wakacjach na wsi, a przy okazji poznać budynki, jakich teraz nie zobaczymy. Często są organizowane różne wydarzenia, zgodnie z kalendarzem wiejskich prac polowych czy świąt, kiedy to można spróbować regionalnych posiłków, zakupić pamiątki (rękodzieło) czy też posłuchać zespołów muzycznych na żywo. Na miejscu bardzo zielono, jest też staw i zwierzęta. Polecam zarówno dla rodzin z dziećmi, jak również dla dorosłych. Bardzo gorąco polecam!

Miejsce idealne na spacery, żeby oderwać się od współczesnego świata i trochę pobyć w ciszy i spokoju. Bardzo atrakcyjne budynki wraz z wyposażeniem. Zaczynając od wiatraka kończąc na wspaniałym miasteczku prowincjonalnym.