ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W LUBLINIE
10-11 listopada 2018

W imieniu Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach i uroczystościach z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą miały miejsce w Lublinie w dniach 10-11 listopada 2018 roku.

 

———————————————————————-

Ognie niepodległości, odsłonięcie Masztu Niepodległości, piknik patriotyczny, koncerty i wystawy – to tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców Lublina, by wspólnie świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Tegoroczne świętowanie rozpocznie 10 listopada piknik patriotyczny „Służymy Niepodległej”. Podczas pikniku będzie można m. in. obejrzeć pokazy przygotowane przez Wojsko Polskie i służby mundurowe, stanowiska z lekkim i ciężkim sprzętem, uzbrojeniem i wyposażeniem, odwiedzić warsztaty kuglarskie, nauki szermierki i strzelania z łuku, wziąć udział w koncertach i wspólnym śpiewaniu. Wieczorem w wielu gminach o godz. 21.00 zapłoną Ognie Niepodległości. W Lublinie taki ogień rozpalony zostanie w Parku Ludowym o godz. 16.30.

Oficjalne uroczystości Święta Niepodległości rozpoczną się 11 listopada o godz. 11.45 na Placu Zamkowym. Towarzyszyć im będą liczne imprezy m.in. miejska gra niepodległościowa zorganizowana przez harcerzy, koncert Młodzi dla Niepodległej w Filharmonii Lubelskiej, bieg III Nocna Mila Niepodległości. 

(źródło: https://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/obchody-100-rocznicy-odzyskania-niepodleg%C5%82o%C5%9Bci-w-lublinie-i-regionie).

Szczegółowy program obchodów znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

https://www.lublin.uw.gov.pl/sites/default/files/11listopada2018-ogolny.jpg