SEZON LUBLIN 2019
26 kwietnia-5 maja

Muzeum Wsi Lubelskiej znalazło się wśród grona lokalnych partnerów tegorocznego Sezonu Lublin – wydarzenia, które w sposób symboliczny otwiera sezon turystyczny w naszym mieście.

W 2019 roku przypada 450. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej, za sprawą której Miasto Lublin stało się swoistym źródłem współczesnej Europy, będącej mozaiką wielu narodów i kultur. Tegoroczna ósma edycja Sezonu Lublin będzie przebiegała pod hasłem „Lublin 1569-2019. Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”.

Niemal połowa propozycji programowych Sezonu Lublin 2019 odwołuje się do wielkiego jubileuszu 450. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej. Nie zabraknie tematycznych spacerów z przewodnikami, zwiedzania obiektów obecnych na Jagiellońskim Szlaku Unii Lubelskiej, warsztatów oraz edukacyjnych zabaw dla dzieci. Ponadto Sezon Lublin to doskonała okazja by bliżej, a nawet całkiem na nowo poznać pełną ofertę Lublina. Podczas 10 dni, na przełomie kwietnia i maja, przygotowano w sumie w 280 wydarzeń, które dzięki różnorodnej, zaskakującej i bogatej formule pozwolą przekonać się o tym, że Lublin inspiruje dziedzictwem, zachwyca unikalnymi zabytkami, ma wiele fascynujących historii do opowiedzenia i smaków do skosztowania.

 

W ofercie przygotowanej przez pracowników Muzeum Wsi Lubelskiej znajdują się:

 

 

Zapisy na wybrane wydarzenia w ramach Sezonu Lublin 2019 uruchomione zostaną za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu w dwóch terminach: 16 i 23 kwietnia 2019r.

Zapisy stacjonarne prowadzone są od 16 kwietnia 2019r. w Biurze Obsługi Sezonu Lublin (Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie, ul. Jezuicka 1/3).

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może uczestniczyć maksymalnie w dwóch imprezach po dokonaniu wcześniejszej rejestracji

Regulamin Sezon Lublin 2019