PROJEKT OBYWATELSKI
Ścieżka rowerowa
w Alei Warszawskiej

Muzeum Wsi Lubelskiej zachęca do wzięcia udziału w głosowaniu na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 „Ścieżka rowerowa w Alei Warszawskiej” o numerze identyfikacyjnym 0 – 46.

 

Już po raz kolejny mieszkańcy Lublina mogą głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020, którego wysokość wynosi 15 mln zł.

 

Wśród wielu propozycji znajduje się projekt „Ścieżka rowerowa w Alei Warszawskiej”. Zakłada on budowę ścieżki rowerowej przebiegającej od  Placu Litewskiego Krakowskim Przedmieściem, Alejami Racławickimi, Aleją Warszawską do Muzeum Wsi Lubelskiej. Ścieżka łączyłaby centrum miasta z najbardziej atrakcyjnymi miejscami rekreacyjnymi w Lublinie (m.in. skansenem i Ogrodem Botanicznym).

Szacunkowe koszty projektu obejmujące dokumentację projektową oraz realizację budowy wynoszą 1 200 000,00 zł.

 

Na projekt można głosować  zarówno drogą internetową – na stronie obywatelski.lublin.eu, jak również w 43 stacjonarnych punktach głosowania (osiem punktów działa w  Biurach Obsługi Mieszkańców prowadzonych przez Urząd Miasta a pozostałe 35 to filie Miejskiej Biblioteki Publicznej).

 

Głosowanie potrwa do 10 października 2019.

 

Zachęcamy do wsparcia swoim głosem projektuŚcieżka rowerowa w Alei Warszawskiej”!