POTAŃCÓWKA W SKANSENIE
8 lipca 2023 r.
FOTOGALERIA

W sobotni wieczór, 8 lipca w godz. 19:00-24:00, w roztoczańskiej części Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka w skansenie”.

Jeżeli chcą Państwo wsiąść do swoistego muzycznego wehikułu czasu to „Potańcówka w skansenie” będzie znakomitą okazją by przenieść się do lat międzywojennych, w których to podczas zabaw tanecznych kwitło życie towarzyskie.

W czasie tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem będzie można posłuchać przedwojennych piosenek i melodii, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także poznać kroki klasycznych tańców takich jak fokstrot czy tango.

Tego wieczoru do tańców przygrywać będzie „Maciejowa Kapela”, której muzyka jest gwarancją niezapomnianej zabawy. W repertuarze Kapeli znajdują się przede wszystkim szlagiery miejskiego folkloru z dwudziestolecia międzywojennego. W trakcie występów nie tylko piosenkami, ale również gwarą i sposobem bycia „Maciejowa Kapela” przeniesie Was na ulice przedwojennego miasteczka, na których rozbrzmiewały tanga, ballady i fokstroty. Na występach Kapeli nie zabraknie wyrafinowanego żartu oraz zabawnych scenek.

Dla tych, których siły nadwyręży dobra zabawa, swoje progi udostępni karczma proponując orzeźwiające napoje oraz różne przysmaki.

ZAPOWIADA SIĘ PRZEDNIA ZABAWA,  ZAPRASZAMY!

——————

BILETY:

25 zł/ normalny, 15 zł/ ulgowy

Zachęcamy do zakupu biletów przez Internet https://bilety.skansen.lublin.pl/

 

Wejście na teren Muzeum będzie możliwe od godz. 19:00 do 22:00 lub do wyczerpania limitu miejsc!