PODLASIE i SUWALSZCZYZNA
z wizyta w stolicy

6 sierpnia (niedziela)
Krakowskie Przemieście 66, Warszawa
godz. 14.00 – 21.00

 

Wszystkich, którzy chcieliby bliżej poznać kulturę Podlasia i Suwalszczyzny serdecznie zapraszamy do siedziby Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji.

 

W programie, jak zawsze, nie zabraknie występów muzycznych i tanecznych. Repertuar tradycyjnych pieśni i tańców regionu zaprezentują: Chłopcy z NowoszyszekKapela BatarejaZespół Śpiewaczy Jarka z Kowali Oleckich oraz Zespół Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”.

 

Miłośnicy rękodzieła będą mogli zakupić oryginalne produkty wykonane przez twórców ludowych z tych terenów. Wielobarwne stoiska z przepięknymi tkaninami dwuosnowowymi, wyrobami ze słomywoskuzabawkami drewnianymi oraz rękodziełem szydełkowym i koronkarskim z pewnością zachwycą niejednego konesera sztuki ludowej.

 

Dla wszystkich, którzy zapragną stworzyć swoje własne dzieła sztuki zaplanowaliśmy warsztaty z tworzenimakatki narewkowskiejpisania ikontworzenia ozdób z drewna oraz tkania krajek sokólskich, prowadzone pod okiem twórców ludowych.

 

O godzinie 18.00 w Ogrodach Instytutu rozpocznie się Potańcówka przy muzyce na żywo. Do tańca przygrywać będą: Chłopcy z Nowoszyszek oraz Kapela Batareja. Wieczorne szaleństwa na parkiecie poprzedzą warsztaty z tańców regionalnych.

 

Podczas naszego wydarzenia z pewnością nikt nie będzie chodził głodny. Zadbają o to niezawodne panie z kół gospodyń wiejskich, które przywiozą ze sobą smakołyki kuchni regionalnej.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Wstęp wolny!

 

Szczegółowe informacje na stronie: www.nikidw.edu.pl

 

Kontakt: promocja@nikidw.edu.pl

Tel: 22 380 98 45

 

 

—————————————————————————————————————–

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest państwową instytucją kultury, której jednym z głównych zadań jest popularyzowanie, dokumentowanie i poszerzanie wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich. Misję tę realizuje m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy o kulturze wsi, zachęcanie mieszkańców wsi do poznania swojego dziedzictwa oraz pokazywanie piękna tradycji wiejskich mieszańcom miast.