OTWARCIE ŚCIEŻKI ORNITOLOGICZNEJ
1 czerwca 2021

W najbliższy wtorek, 1 czerwca, o 13.30 przy recepcji Muzeum Wsi Lubelskiej będzie miała miejsce inauguracja ścieżki ornitologicznej. Została ona opracowana w oparciu o miejsca gniazdowania aż 99 gatunków ptaków zamieszkujących lubelski skansen, które można – przy odrobinie szczęścia – spotkać przemierzając ścieżki Muzeum.

W ramach wydarzenia przygotowaliśmy dla Państwa tematyczne atrakcje. Naszych zwiedzających zapraszamy tego dnia na wystawę prezentującą współczesne modele ptaków oraz wybrane muzealia z naszych zbiorów, związane z ornitologią. Ta okolicznościowa ekspozycja będzie udostępniona w budynku szkoły z Bobrownik (sektor Miasteczko). Wówczas na naszych gości będzie czekała projekcja filmu o tutejszym bogactwie awifauny. Prezentacja odbędzie się w remizie z Bedlna (sektor Podlasie).  Zostanie także przygotowany kącik dla dzieci z kolorowankami ptaków. Malowanki będą czekały na najmłodszych pod brogami w sektorze Powiśle.

Osoby przybyłe do skansenu otrzymają na recepcji bezpłatny egzemplarz „Przewodnika po ścieżce ornitologicznej w Muzeum Wsi Lubelskiej”.

Ścieżka ornitologiczna została opracowana w ubiegłym roku w ramach projektu zrealizowanego przez Muzeum Wsi Lubelskiej zatytułowanego  „Kształtowanie postaw prośrodowiskowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ochrona zasobów przyrodniczych Muzeum Wsi Lubelskiej”.

Bilety: 18 zł/normalny, 9 zł/ulgowy

 

*fot. E. Krysińska