OPOWIEŚCI MIASTECZKOWEJ PIWIARNI
17 grudnia 2017

Będziemy wspólnie z Gośćmi Muzeum ubierać choinkę w muzealnej piwiarni. Tym razem o ozdoby choinkowe zatroszczyli się leśnicy, rzeźbiarze ludowi, poeci, koronkarki, fotografowie i kolekcjonerzy. A także sama natura. Tradycja czy design?

W niedzielę 17 grudnia Grzegorz Miliszkiewicz i Halina Stachyra zapraszają do wspólnej zabawy. Będą quizy o kuchennych atrybutach adwentu w czasach II Rzeczypospolitej, o oleju, śledziach, grzybach i owocach suszonych. Także dziecięca podchoinkowa zabawa w grzybobranie i ryb łowienie.

Ekspozycja sali bufetowej jest ogrzewana i posiada miejsca siedzące. Będziemy wszak w piwiarni Adama i Edwarda Jaworskich z Siedliszcza z wystrojem wnętrza na 1938 rok. Formuła Opowieści miasteczkowej piwiarni jest taka, że mogą Państwo być na spotkaniu przez cały czas. Nasi Goście w każdej chwili mogą wyjść z muzealnej piwiarni i kontynuować spacer po ekspozycji skansenowskiej pogrążonej w późnojesiennym pejzażu i zadumie stworzonej przez specjalną muzealną praktykę pamięci.   

 

OPOWIEŚCI MIASTECZKOWEJ PIWIARNI

17 grudnia 2017

12:00-14:30

 

 

*Obowiązują bilety wstępu do Muzeum