OPOWIEŚCI MIASTECZKOWEJ PIWIARNI
16 grudnia 2018

W najzimniejszą porę roku, w przedświątecznym czasie 16 grudnia 2018 r. zapraszamy na spotkanie Opowieści miasteczkowej piwiarni.

Tego niedzielnego popołudnia w ekspozycji sali bufetowej miasteczkowej piwiarni będziemy wspólnie ubierać choinkę. Tym razem o ozdoby choinkowe zatroszczyli się leśnicy, rzeźbiarze ludowi, poeci, koronkarki, fotografowie i kolekcjonerzy, a także sama natura. Tradycja czy design?

Opowieści miasteczkowej piwiarni prowadzą kustosze, Grzegorz Miliszkiewicz i Halina Stachyra, którzy na tę okazję przywdzieją stroje z epoki – odpowiednie do historycznego wystroju wnętrza.

Ponadto kustosze zaproszą do wspólnej zabawy: będą quizy o kuchennych atrybutach adwentu w czasach II Rzeczypospolitej, o oleju, śledziach, grzybach i owocach suszonych nie zabraknie także dziecięcej podchoinkowej zabawy w grzybobranie i ryb łowienie.

Ekspozycja sali bufetowej jest ogrzewana i posiada miejsca siedzące. Będziemy wszak w piwiarni Adama i Edwarda Jaworskich z Siedliszcza z wystrojem wnętrza na 1938 rok. Formuła Opowieści miasteczkowej piwiarni jest taka, że mogą Państwo być na spotkaniu przez cały czas, lecz w każdej chwili mogą wyjść z muzealnej piwiarni i kontynuować spacer po ekspozycji skansenowskiej pogrążonej w późnojesiennym pejzażu i zadumie stworzonej przez specjalną muzealną praktykę pamięci.

 

OPOWIEŚCI MIASTECZKOWEJ PIWIARNI

16 grudnia 2018

12:00-14:30

 

*Obowiązują bilety wstępu do Muzeum