NOMINACJA DO WYRÓŻNIENIA IDOL
głosowanie 22-31 maja 2019

Z radością informujemy, że Muzeum Wsi Lubelskiej zostało nominowane do wyróżnienia IDOL za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Wyróżnienia te przyznawane są od roku 2007 podczas Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND organizowanej przez Fundacja Szansa dla Niewidomych . Nagroda skierowana jest do tych, którzy w swoim życiu kierują się dobrem dla drugiego człowieka, a ich działania skierowane są w stronę środowiska osób z niepełnosprawnościami, w szczególności w stronę osób niewidomych i słabowidzących.

 

W 2017 roku lubelski skansen zrealizował projekt „Inne spojrzenie. Przystosowanie treści wystaw stałych Muzeum Wsi Lubelskiej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”.

Dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Wsi Lubelskiej pozyskało szereg pomocy przeznaczonych do poznania dotykowego, m.in.: mapę dotykową terenu Muzeum, odlewy z brązu wybranych budynków, makiety układów wnętrz, drewniane modele mechanizmu młyńskiego wiatraka oraz prasy do tłoczenia oleju, tła dźwiękowe w muzealnych świątyniach i ponad 80 rekwizytów do poznania dotykowego. Dodatkowym wydano 200 informatorów w druku powiększonym i alfabecie Braille’a, które zostały rozesłane do najważniejszych ośrodków w Polsce pracujących z osobami z niepełnosprawnościami, w tym fundacji i stowarzyszeń, a także bibliotek i ośrodków turystycznych.

 

Zachęcamy do oddania swojego głosu na Muzeum Wsi Lubelskiej pod linkiem:

http://idol.szansadlaniewidomych.org/p/3

 

Dziękujemy!