NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY ADIUNKT MUZEALNY/ KUSTOSZ

MUZEUM WSI LUBELSKIEJ W LUBLINIE

ALEJA WARSZAWSKA 96, 20-824 LUBLIN

OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

ADIUNKT MUZEALNY/ KUSTOSZ

WYMAGANIA:

  • dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich
    z zakresu historii sztuki lub kulturoznawstwa;
  • dyplom ukończenia studiów podyplomowych związanych z zakresem gromadzonych
    w muzeum zbiorów lub dorobek zawodowy w zakresie działalności muzealniczej;
  • co najmniej 2-letni staż pracy w muzeach lub w podmiotach, które prowadzą działalność muzealniczą;
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • autorstwo, współautorstwo oraz redakcja publikacji naukowych i popularnonaukowych; autorstwo lub współautorstwo projektów wystawienniczych lub kierowanie tymi projektami, lub inne formy udziału w tych projektach;
  • umiejętność przekazywania swojej wiedzy w mowie i piśmie;
  • bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office;
  • umiejętność planowania i organizacji pracy, wyznaczania priorytetów;
  • umiejętność budowania relacji z podmiotami zewnętrznymi;
  • dyspozycyjność (praca w równoważnym systemie czasu pracy)
  • prawo jazdy kategorii B.

MILE WIDZIANE

  • dorobek wystawienniczy z zakresie sztuki współczesnej (autor, kurator, koordynator wystaw);
  • znajomość innych języków obcych;
  • udział w projektach międzynarodowych;
  • doświadczenie w pracy w projektach interdyscyplinarnych;
  • doświadczenie w pisaniu grantów;

OBOWIĄZKI NA STANOWISKU PRACY:

  • praca merytoryczna i organizacyjna dotycząca kultury materialnej i niematerialnej Lubelszczyzny;
  • przygotowywanie wystaw stałych i czasowych;
  • gromadzenie zbiorów, przygotowywanie rekomendacji w zakresie zakupów, właściwe magazynowanie i opracowywanie zasobów muzealnych, w tym materiału zabytkowego;
  • uczestniczenie w realizowaniu strategii działu zgodnej ze strategią Muzeum;
  • prace dokumentacyjne, w szczególności dokumentacji elektronicznej zbiorów;
  • właściwa i zgodna z przepisami gospodarka muzealiami;
  • prowadzenie prac naukowo-badawczych, gromadzenie, inwentaryzowanie, katalogowanie nowo pozyskanych obiektów;
  • inicjowanie i utrzymywanie współpracy z instytucjami naukowymi i akademickimi;
  • inicjowanie i uczestniczenie w działaniach promocyjnych, wydawniczych, wystawienniczych i edukacyjnych Muzeum, w formie wykładów, lekcji muzealnych oraz przedkładaniu tekstów publikacji, artykułów, przygotowywanie tekstów katalogu oraz opracowań na potrzeby wydawnictw Muzeum Wsi Lubelskiej;
  • uczestnictwo w konferencjach naukowych, sympozjach oraz spotkaniach szkoleniowych muzealników

OFERUJEMY :

  • stabilną pracę w interdyscyplinarnym środowisku;
  • wysoki standard warunków pracy;
  • szkolenia, konferencje, warsztaty podnoszące kwalifikacje zawodowe;.

WYMAGANE DOKUMENTY:

  • CV lub kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  • List motywacyjny,
  • Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wymagane dokumenty należy składać osobiście w terminie do dnia 6 maja 2022 r. do godz. 12.00 w sekretariacie  Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie,  Al. Warszawska 96 lub przesyłać na adres mailowy: rekrutacja@skansen.lublin.pl