INNE SPOJRZENIE
WFKBB 2018

Muzeum Wsi Lubelskiej wspiera wszelkie inicjatywy, których ideą jest zwiększanie dostępności instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Tej jesieni, po raz drugi uczestniczymy w Warszawskim Festiwalu Kultury Bez Barier! W ramach WFKBB2018 zostały przygotowane trzy spotkania:

30 września – zwiedzanie ekspozycji za pomocą dotyku Wyjątkowe zwiedzanie muzealnych obiektów, w trakcie którego zasada „prosimy nie dotykać eksponatów” przestanie obowiązywać. Będziemy poznawać ekspozycje dotykiem,  za pomocą odlewów z brązu, makiet 3D czy kopii zabytków. Spotkanie zakończy się koncertem organowym w zabytkowym kościele z Matczyna w wykonaniu Mateusza Baruka.

5 października – warsztaty wykonywania motanek dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Wspólnie wykonamy lalki zwijając i wiążąc skrawki materiałów. Wcześniej odwiedzimy jedną z naszych chałup wiejskich, gdzie wprowadzimy naszych gości w temat ludowych zabawek. 7 października – zwiedzanie cerkwi i warsztaty z pisania ikon dla osób z dysfunkcją słuchu, posługujących się językiem migowym. W trakcie spotkania, będzie nam towarzyszył tłumacz PJM. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Kontakt: Anna Fajge-Samoń, Iwona Olech edukacja@skansen.lublin.pl tel. 533-803-706 Wydarzenie odbywa się w ramach 6. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2018 organizowanego przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, STUDIO teatrgalerię, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska. Patronat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i Państwowy Fundusz Rehabiltacji Osób Pełnosprawnych. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wfkbb.pl