INNE SPOJRZENIE | WFKBB 2017
13-15 października 2017

W październiku, Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wydarzenie INNE SPOJRZENIE organizowane w ramach

5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2017. W dniach 13-15 października zachęcamy  osoby z niepełnosprawnościami do zwiedzania trzech ekspozycji muzealnych. Zapraszamy do poznania wnętrz chałupy, dworu i kościoła przy użyciu rekwizytów do poznania dotykowego, nagrań audio oraz modeli wnętrz.

 

Wstęp bezpłatny (obowiązuje rezerwacja telefoniczna)

Rezerwacja pon.-pt. w godz. 7-15, tel. 533 803 706

 

INNE SPOJRZENIE | WFKBB 2017

13-15 października 2017

 

 

 

Wydarzenie organizowane w ramach 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2017 (29.09–15.10.2017)

 

Ideą Festiwalu jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Tegoroczne hasło Festiwalu NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ odzwierciedla jego ideę – by ci, którzy kulturę tworzą chcieli ją kierować do jak największej liczby odbiorców, bez względu na ich ograniczenia, a ci, do których ta oferta jest adresowana – nie bali się chcieć z niej korzystać.

 

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie
www.wfkbb.pl

 

Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier organizują: Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, TR Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury i Disney Polska.
Rzecznik Praw Obywatelskich, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej objęli Festiwal patronatem honorowym.

 

* rekwizyty użyte podczas wydarzenia stanowią elementy programu „Inne spojrzenie. Przystosowanie treści wystaw stałych Muzeum Wsi Lubelskiej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami” współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.