HEJ LATO!
wakacyjna oferta edukacyjna

Już po raz kolejny Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wesołe wakacyjne spotkania z historią i tradycją, w malowniczych plenerach skansenu, w otoczeniu starych chat i zieleni.

W ramach wakacyjnej oferty zajęć edukacyjnych – HEJ LATO! w terminie 25 czerwca – 27 lipca 2018 r., proponujemy 3-godzinny pobyt złożony z gry terenowej oraz zabaw pastwiskowych.

W trakcie gry dzieci zostaną podzielone na zespoły, których celem będzie odnalezienie w jak najkrótszym czasie wytypowanych obiektów muzealnych i wykonanie w każdym z nich przygotowanych zadań. Na trasie będą: wiatrak, remiza strażacka, cerkiew, chałupa garncarza i podwórze wiejskie z tradycyjnymi zabawkami drewnianymi. Każde ze stanowisk będzie prowadzone przez pracownika Muzeum.

Gra HEJ LATO! to lekcja historii prowadzona w formie wesołej zabawy i w duchu rywalizacji sportowej. Zakończeniem programu będą tradycyjne zabawy pastwiskowe, takie jak ducza czy derkacz.

 

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Maksymalna ilość osób w grupie – 50. Koszt 3-godzinnego pakietu zajęć: 12 zł/os.

 

Kontakt:
 

Anna Fajge-Samoń, Iwona Olech

Dział Ekspozycji i Edukacji MWL

tel:  533 803 706 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00)