FESTYN ZIOŁOWO-MIODOWY
17 lipca 2016

Festyn ziołowo-miodowy to wydarzenie promujące zastosowanie ziół w tradycyjnej medycynie, kosmetyce i kuchni oraz bogate tradycje pszczelarskie naszego regionu. Pokazana będzie rola ziół w domu wiejskim i zagrodzie oraz we dworze. Wydarzenie połączone jest z kiermaszem miodów, produktów zielarskich i rękodzieła, a także z zabawami edukacyjnymi. Będzie to niezwykła okazja do zwiedzenia skansenu pod kątem ogrodów kwiatowo-ziołowych przy chałupach wiejskich, dworze ziemiańskim oraz plebanii.

Dzieci i młodzież zapraszamy do rozpoznawania roślin w ogrodzie ziołowym oraz na zajęcia edukacyjne o ziołolecznictwie ludowym, a także do udziału w konkursie na najpiękniejszy wianek ziołowy.

Na kiermaszu będzie można zakupić miody z różnych pasiek oraz wyroby z róży, nalewki, konfitury, soki, syropy, przyprawy i świeże zioła oraz mydła i wyroby z lnu i lawendy. Będą też wyroby z wikliny, rękodzieło z tkanin naturalnych i wyroby z drewna i gliny. Głodni liczyć mogą na degustację specjałów tradycyjnych produktów kulinarnych Lubelszczyzny, oferowanych m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich i innych wystawców.

Bilety: 12 zł normalny, 6 zł ulgowy, 30 zł rodzinny (z Kartą Dużej Rodziny)

 

W programie:

10°°-16°° kiermasz ziołowo-miodowy

Dla dzieci:

10°°-12°° przejażdżki na kucyku (sektor Wyżyna Lubelska)

12°° zabawy o ziołolecznictwie (sektor Wyżyna Lubelska)

13°° zabawa w rozpoznawanie ziół, konkurs na ziołowy wianek (dworski ogród ziołowy)

Ponadto w Muzeum:

12°°-16°° „Jak to się dawniej robiło” (sektor Roztocze)

Festyn ziołowo-miodowy

„Lubelskie pachnące ziołami”

17 lipca 2016 r. (niedziela)

w godzinach 10°°- 16°°

 

plakat_festyn_mini

 

mapka_fb