Festiwal twórczości ludowej artystów z Lubelszczyzny „Jawor-u źródeł kultury 2022”.
2 maja 2022
– fotorelacja

Już w poniedziałek 2 maja 2022 r., o godz. 11:00  w Muzeum Wsi Lubelskiej rozpocznie się Festiwal twórczości ludowej artystów z Lubelszczyzny „Jawor – u źródeł kultury 2022”.
 
Festiwal jest organizowany po raz pierwszy przez Polskie Radio Lublin we współpracy z Muzeum Wsi Lubelskiej.
W roztoczańskiej części lubelskiego skansenu popłynie muzyka i zagoszczą rękodzielnicy kultywujący tradycje naszego regionu, którzy zaprezentują swoje umiejętności.
 
W tym dniu nie zabraknie występów muzycznych – usłyszymy artystów w tym solistów, grupy i zespoły śpiewacze czerpiące inspiracje z kultury tradycyjnej.
 
Spośród występujących muzyków zostaną wyłonieni laureaci festiwalu regionalnego, którzy będą mieli możliwość nagrania płyty w Studiu Nagraniowym Radia Lublin.
 
Wiodącym założeniem Festiwalu jest szeroka prezentacja i przez to popularyzacja kultury ludowej, która obecnie przeżywa swój renesans.
 
 
 
———
Festiwal twórczości ludowej artystów z Lubelszczyzny „Jawor-u źródeł kultury 2022” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022″.
 
Bilety wstępu: 20 zł/ (normalny)/ 10 zł (ulgowy).
 
 
FOTORELACJA (fot. K. Wasilczyk):