DZIEŃ DZIECKA
w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi
w Warszawie

Rozpoczynamy wielkie odliczanie do jednego z najradośniejszych dni w roku – Dnia Dziecka. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi włącza się również w wielkie świętowanie. Dla najmłodszych miłośników tradycji przygotowaliśmy jedyne w swoim rodzaju atrakcje. Będzie muzycznie, kolorowo, z przytupem…

4 czerwca (niedziela)

  1. Krakowskie Przemieście 66, Warszawa

godz. 12.00 – 17.00

 

Dzień Dziecka w Instytucie to niezapomniana okazja do przybliżenia naszym pociechom tradycji ludowej. W programie nie zabraknie występów muzycznych i tanecznych w wykonaniu najmłodszych artystów, warsztatów rękodzielniczych, a na głodnych i spragnionych będą czekały suto zastawione stoły pełne smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

 

Umilać czas oraz zachęcać do wspólnej zabawy będą: Zespół Pieśni i Tańca „Jata”, Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki” oraz Zespół Tańca Ludowego „Swojacy”.

 

Swoje umiejętności manualne będzie można sprawdzić na wyjątkowych warsztatach
z wykonywania lalek iłżeckich, tworzenia drewnianych zabawek oraz naszyjników
w ludowe wzory
, które poprowadzą znakomici twórcy ludowi.

 

Koneserzy sztuki ludowej będą mogli zakupić wyroby z koronki, drewniane instrumenty
i zabawki, wyroby ceramiczne oraz plecionkarskie. 

 

W pięknej scenerii naszego ogrodu przewidziany jest spektakl muzyczny pt. „O kogutku, który umiał działać do skutku”. Jest to opowieść oparta na ludowej baśni, którą zapisał Oskar Kolberg. W przedstawieniu nie zabraknie rytmicznych brzmień oraz oczywiście tytułowego kogutka.

 

Podczas wydarzenia będą prowadzone animacje z ludowymi instrumentami muzycznymi oraz  gry dla dzieci.

 

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy

Szczegółowe informacje na stronie: www.nikidw.edu.pl

 

Kontakt: promocja@nikidw.edu.pl

Tel: 22 380 98 45

 

Serdecznie zapraszamy!

 

—————————————————————————————————————–

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest państwową instytucją kultury, której jednym z głównych zadań jest popularyzowanie, dokumentowanie i poszerzanie wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich. Misję tę realizuje m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy o kulturze wsi, zachęcanie mieszkańców wsi do poznania swojego dziedzictwa oraz pokazywanie piękna tradycji wiejskich mieszańcom miast.