Noc św. Jana w skansenie
23 czerwca 2018-fotorelacja

Noc św. Jana w skansenie odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2018 r. w godz. od 18:00 do 24:00 na terenie Muzeum Wsi  Lubelskiej w malowniczym sektorze Powiśle.

Noc św. Jana w skansenie, to wydarzenie kulturalne o charakterze edukacyjnym z udziałem zespołu obrzędowego, kapeli ludowej, a także wykonawców prowadzących warsztaty edukacyjne. W programie wydarzenia przewidziano: przedstawienie obrzędowe w wykonaniu zespołu obrzędowego z Hańska, korowód i puszczanie wianków na wodzie oraz zabawę przy ognisku sobótkowym przy dźwiękach ludowej kapeli. Ponadto, równolegle z trwającym obrzędem wykonawcy prowadzący warsztaty edukacyjne zapoznają publiczność z tematyką ziół i ich właściwościami; baśniami i legendami o cudownym kwiecie paproci oraz pokazem wicia wianków, pląsami przy dawnej muzyce, symboliką wody i ognia. Dla dzieci zorganizowany zostanie konkurs z nagrodami na poszukiwanie kwiatu paproci, a dla dorosłej publiczności na najpiękniejszy wianek.

 

PROGRAM WYDARZENIA:

 

18.00-21.00        baśnie i legendy o kwiecie paproci, pokaz wicia wianków, symbolika ognia i wody, tajemnice lecznictwa ludowego, pląsy przy dawnej muzyce

19.00-20.00        przedstawienie obrzędowe „WILIJA ŚW. JANA” korowód i puszczanie wianków

20.30-21.00         konkursy dla dzieci i dorosłych

21.00-24.00        zabawa przy ognisku sobótkowym i muzyce ludowej

 

 

NOC ŚW. JANA

23 czerwca 2018 r.

18:00-24:00

 

 

WSTĘP WOLNY

 
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Wsi Lubelskiej.

 

Impreza zorganizowana dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Lublin.

 

 

 

FOTORELACJA (fot. K. Wasilczyk) :