WIRTUALNY SPACER
zrealizowany w ramach zadania „Tędy droga. Dostępność cyfrowa w Muzeum Wsi Lubelskiej”
Miło nam przedstawić Państwu wirtualny spacer, który jest efektem realizacji pierwszego etapu projektu „Tędy droga. Dostępność cyfrowa w Muzeum Wsi Lubelskiej”. Zadanie jest dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci” nadzorowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
Wirtualny spacer jest dostępny na stronie Muzeum Wsi Lubelskiej w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Dzięki niemu można zobaczyć 5 obiektów, 9 ekspozycji i 24 wnętrza. Zwiedzając lubelski skansen w ten wirtualny sposób poznamy miejsca ukazujące różnorodność życia przedwojennych mieszkańców lubelskich wsi i małych miasteczek. Zapraszamy do zajrzenia do wiatraka z Zygmuntowa, zagrody z Teodorówki, domu podcieniowego z Wojsławic, dworu z Żyrzyna oraz cerkwi z Tarnoszyna. Wirtualny spacer jest tym ciekawszy, że pokazuje przestrzenie, do których nie dociera na co dzień żaden turysta – jak alkierz w chałupie czy ostatnia kondygnacja młyna. Prezentacje ekspozycji uzupełnia opis, który zwiedzający mogą przeczytać, bądź odsłuchać – poszerzając swoją wiedzę o danym miejscu. Dodatkowo ta sama treść jest przedstawiona w postaci filmików w Polskim Języku Migowym. Podczas takiej wycieczki można z bardzo bliskiej odległości dokładnie obejrzeć 110 wybranych zabytków – dzięki doskonałej jakości zdjęciom – oraz poznać szczegółowe informacje o nich. Piękne fotografie wraz z wartościową warstwą merytoryczną uzupełniają klimatyczne dźwięki, jakie niegdyś można było usłyszeć w odwiedzanych miejscach.
Wirtualny spacer to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dzielą od Muzeum Wsi Lubelskiej setki kilometrów, dla miłośników historii oraz dla tych naszych Gości, którzy chcieliby jeszcze dokładniej poznać lubelski skansen. Może sprawdzić się również jako materiał pomocniczy do przeprowadzenia lekcji w szkole. A nawet być uzupełnieniem podczas indywidualnego spaceru po Muzeum Wsi Lubelskiej.
Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania.
Jeśli chcą Państwo przenieść się do wirtualnego zwiedzania proszę kliknąć link poniżej.
PATRONAT MEDIALNY:
Kategorie: Aktualności, Uncategorized | Data dodania: 14 października 2020