„Lubelska Noc Świętojańska” – zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia!

„Lubelska Noc Świętojańska” już za nami! To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Muzeum Wsi Lubelskiej, przyciągnęło blisko 5 tys. zainteresowanych dawnymi obrzędami i kulturą ludową.

Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach plecenia wianków, śpiewu, tańca i robienia słowiańskich lalek. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna, a punktem kulminacyjnym wydarzenia był barwny korowód oraz puszczanie wianków na wodę.

„Lubelska Noc Świętojańska” okazała się sukcesem, łącząc w sobie tradycję, kulturę i rozrywkę. Uczestnicy mogli zanurzyć się w świat dawnych obrzędów i legend, a także poznać bogactwo kultury ludowej.

Muzeum Wsi Lubelskiej ma w planach kolejne wydarzenia, które pozwolą odkryć piękno i bogactwo kultury ludowej. Warto więc śledzić naszą stronę internetową i media społecznościowe, aby być na bieżąco z nadchodzącymi atrakcjami. 

Tags: , , , , , , , ,