INNE SPOJRZENIE
WFKBB 2018

Muzeum Wsi Lubelskiej wspiera wszelkie inicjatywy, których ideą jest zwiększanie dostępności instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Tej jesieni, po raz drugi uczestniczymy w Warszawskim Festiwalu Kultury Bez Barier!

W ramach WFKBB2018 zostały przygotowane trzy spotkania:

30 września – zwiedzanie ekspozycji za pomocą dotyku
Wyjątkowe zwiedzanie muzealnych obiektów, w trakcie którego zasada „prosimy nie dotykać eksponatów” przestanie obowiązywać. Będziemy poznawać ekspozycje dotykiem,  za pomocą odlewów z brązu, makiet 3D czy kopii zabytków. Spotkanie zakończy się koncertem organowym w zabytkowym kościele z Matczyna w wykonaniu Mateusza Baruka.

5 października – warsztaty wykonywania motanek dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Wspólnie wykonamy lalki zwijając i wiążąc skrawki materiałów. Wcześniej odwiedzimy jedną z naszych chałup wiejskich, gdzie wprowadzimy naszych gości w temat ludowych zabawek.

7 października – zwiedzanie cerkwi i warsztaty z pisania ikon dla osób z dysfunkcją słuchu, posługujących się językiem migowym. W trakcie spotkania, będzie nam towarzyszył tłumacz PJM.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.
Kontakt:
Anna Fajge-Samoń, Iwona Olech
edukacja@skansen.lublin.pl
tel. 533-803-706

Wydarzenie odbywa się w ramach 6. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2018 organizowanego przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, STUDIO teatrgalerię, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska.

Patronat:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i
Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i Państwowy
Fundusz Rehabiltacji Osób Pełnosprawnych.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wfkbb.pl